W ramach projektu FILM IN MALOPOLSKA Fundacja OFF CAMERA wspiera małopolskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które posiadają wiedzę i kompetencje pozwalające oferować usługi konkurencyjne w skali międzynarodowej, a także promują walory lokalizacyjne małopolski jako miejsca realizacji produkcji filmowych.

Barton Film

Krakowskie studio filmowe założone w 2003 roku przez duet kreatywny: producentkę Anetę Zagórską oraz operatora i reżysera Marka Gajczaka. Wspólną filmową drogę rozpoczęli od produkcji pełnometrażowego thrillera psychologicznego Pod powierzchnią w reż. M. Gajczaka (2006). Przez kolejne lata zajmowali się głównie serwisem produkcyjnym dla polskich i zagranicznych producentów, dostarczając kompleksowe usługi z zakresu organizacji i wsparcia produkcji w regionie Małopolski i na terenie Krakowa. Zrealizowali m.in.  film dokumentalny o profesorze Bartoszewskim (Bartoszewski. Droga) oraz pełnometrażowy film fabularny Wszystkie kobiety Mateusza reż. Artur Więcek, czy też krótkometrażową fabułę Reflections z cyklu Bombay Sapphire Imagination Series, reż. Adam Randall.  Barton Film produkuje też własne projekty filmowe. W 2013 roku powstała seria 8 filmów dokumentalnych o historii polskiej muzyki rockowej i festiwalu w Jarocinie dla Spichlerza Polskiego Rocka. W 2016 roku miały premierę 2 filmy dokumentalne – Jarocin, po co wolność reż. Marek Gajczak, Leszek Gnoiński, którego Barton Film jest koproducentem i dystrybutorem oraz koprodukcja Viatoris. Między Wschodem i Zachodem, reż. Marek Gajczak, Iwona Meus-Jargusz.

 

Barton Film jest członkiem Stowarzyszenia Krakow Film Klaster oraz Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, a Aneta Zagórska i Marek Gajczak są członkami Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

kontakt: studio@bartonfilm.pl

Cinelight

Krakowska firma oferująca wynajem sprzętu oświetleniowego oraz obsługę oświetleniową planów filmowych reklamowych i telewizyjnych. Dostosowana do rynku oferta sprzętowa i usługowa oraz nowoczesne rozwiązania biznesowe i sprawna logistyka pozwalają na podejmowanie wyzwań przy tworzeniu najbardziej wymagających projektów i szybkie realizowanie zamówień zarówno w Polsce jak i za granicą.

Konktakt: krakow@cinelight.pl

Outside

Największa agencja castingowa w Małopolsce specjalizująca się w obsadach filmów fabularnych i reklamowych. Rocznie w Outside Studio odbywa się ponad sto castingów. Firma współpracuje z najważniejszymi reżyserami obsady w Polsce, posiada największą bazę aktorów, epizodystów i statystów filmowych w regionie – ponad 60 000 osób. Od 1997 roku aktorzy i statyści z Outside brali udział w najważniejszych polskich i zagranicznych filmach produkowanych w Małopolsce (min. Giacomo Battiato  Karol, człowiek który został papieżem, Agnieszka Holland Janosik – Prawdziwa historia, Wojciech Smarzowski – Dom Zły, Pod Mocnym Aniołem i wiele innych).

 

Kontakt: outside@outside.com.pl

SoundMind

Firma Sound Mind świadczy usługi w zakresie kompleksowej postprodukcji dźwięku, ze szczególnym naciskiem na sound design i rejestrację efektów dźwiękowych. Michał Fojcik kilkunastu lat zajmuje się postprodukcją dźwięku do filmów, dźwiękiem do instalacji muzealnych, multimediów i reklam. Jest autorem dźwięku do ponad 30 filmów, m.in. Disco Polo i Czerwony Pająk. Pracował również przy produkcjach amerykańskich (Arbitrage) i indyjskich (Bhaag Milkha Bhaag). Członek amerykańskiego stowarzyszenia montażystów dźwięku Motion Picture Sound Editors oraz Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Nominowany do nagrody Orły za dźwięk do filmu Bogowie. W latach 2014­-2015 szef działu postprodukcji dźwięku w Alvernia Studios.

 

Kontakt: michal@fojcik.pl

Technostage

Technostage jest firmą pochodzącą z Krakowa. Od kilku lat zajmuje się obsługą energetyczną różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych począwszy od koncertów muzyki klasycznej po duże imprezy plenerowe. Firma posiada w swojej ofercie największą ilość sprzętu na południu polski. Idąc za zapotrzebowaniem rynku powstała marka SILENTENERGY, czyli agregaty prądotwórcze superwyciszone, przystosowane do pracy na planach filmowych. W dyspozycji firmy jest pełna gama mocy agregatów od 2 kVA do 1000kVA z możliwością pracy równoległej. Poza agregatami znajduje się duża ilość okablowania, rozdzielnic oraz najazdów kablowych. Od 2014 roku w ofercie firmy pojawiło się tez ogrzewanie zarówno elektryczne jak i opałowe. Co ważne firma dysponuje własnym transportem, także terenowym, oraz stałą ekipą.

 

Kontakt: dawid@technostage.com

Tingis Bożena Cerba

funkcjonuje od przeszło dekady w produkcji filmowej specjalizując się w międzynarodowych koprodukcjach filmowych (USA, Hiszpania, Brazylia). Przez lata Bożena Cerba współpracowała z producentem Gremi Film zaś obecnie razem ze Stowarzyszeniem Film Kraków  pracuje nad projektami o zasięgu światowym, w których swój udział  mają polscy twórcy filmowi.

 

Kontakt: tingis.bocerba@gmail.com00

 

Żaneta Kominiak

 

Żaneta Kominiak jest młodą firmą, istniejącą na rynku od 2016 roku, jednak właścicielka związana jest z branżą audiowizualną od 2008 roku. Firma specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji na obszarze Polski, dystrybucją filmów dokumentalnych, a także produkcją wykonawczą filmów. Swoje działania koncentruje w obszarze kreatywnego filmu dokumentalnego.

 

Kontakt:

e-mail: zaneta.kominiak@film.krakow.pl

 

 

Bereś Media

 

Pasją spółki Bereś Media jest tworzenie nieszablonowych kreacji budujących pozytywny wizerunek dzięki połączeniu kultury i sztuki, kompetentnych działań reklamowych oraz najwyższych standardów medialnych. Nie budujemy kampanii wizerunkowych i reklamowych – my tworzymy Sztukę. Wiemy, że tylko ona buduje emocje i że tylko wtedy można twórczo wpływać na ludzi. Dlatego lubimy małe kino, historię najnowszą i ciekawe biografie.

 

Oprócz akcji wizerunkowych, Bereś Media sp. z o.o. działa na dwóch zasadniczych płaszczyznach:

- sztuki i filmu – poprzez produkcję filmów fabularnych i dokumentalnych, pisanie i wydawanie książek, współorganizowanie wydarzeń artystycznych i edukacyjnych

- public relations – działania interwencyjne,  doradztwo medialne, tworzenie skutecznej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

 

Firma Bereś Media to kontynuacja założonej w 1997 wspólnie z Arturem Więckiem firmy producenckiej Bereś & Baron Media Productions. Firma realizowała programy dla telewizji (m.in. Historia filozofii po góralsku według ks. Józefa Tischnera). Więcek i Bereś wspólnie stworzyli także kilka fabularnych filmów kinowych (Anioł w Krakowie, Zakochany Anioł, Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku, Wszystkie kobiety Mateusza).nW dorobku Beresia jako producenta są także filmu dokumentalne – o ks. Tischnerze, o Marku Edelmanie, Władysławie Bartoszewskim czy o Festiwalu Rockowym Jarocin.

 

Kontakt:

Email: info@beresmedia.com

F&F Media

F&F Media to firma zrzeszająca członków pionu kamerowego i oświetleniowego. Ekipa, którą reprezentujemy i polecamy to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem i uznaniem w branży filmowej. W naszych szeregach można znaleźć mistrzów oświetlenia (gaffer), oświetlaczy, focus pullerów (1AC), asystentów kamer (2AC), DIT, planowych kolorystów LiveGrade, asystentów video pracujących na QTake i CineTake. Dzięki naszej znajomości rynku jesteśmy w stanie dobrać i dopasować niezbędny sprzęt kamerowy oraz oświetleniowy, który spełni oczekiwania najbardziej wymagającego operatora obrazu.

kontact: kontakt@ff-media.pl

 

YELLOWTEAM Sp. z o.o.

Studio Vintage to marka, , która dysponuje dwiema przestrzeniami fotograficzno-filmowymi w Krakowie. Studia powstały z pasji i zaangażowania w fotografię, jak również grafikę, sztukę i dobry design. Zajmuje się wynajmem przestrzeni oraz produkcjami foto i video. Wyjątkowe, kameralne studio fotograficzne o powierzchni 80m2, wyposażone w cykloramę i profesjonalny sprzęt marki Profoto. Nowe miejsce - Studio Vintage II to studio o powierzchni 380m2, z największą cykloramą na południu polski, profesjonalnym sprzętem marki Profoto oraz nieograniczonym dostępem do oświetlenia filmowego. W sąsiedztwie studia znajdują się firmy związane ściśle z branżą fotograficzną i filmową. Przy współpracy z nimi Studio Vintage organizuje wszelkiego rodzaju produkcje filmowe oraz sesje zdjęciowe. Pomaga klientom w organizacji wydarzeń związanych z tą branżą ale i różnego rodzaju eventów, pokazów czy spotkań. Współpracuje również z agencjami reklamowymi, agencjami modelek, wizażystami i stylistami.

 

kontakt: biuro@studiovintage.pl

Delikatesy Filmowe

Studio produkcyjne posiadające własne zaplecze produkcyjne i własną ekipę współpracujących filmowców. Szczególnie bliskie są im produkcje w terenie, kultura, sport i nauka. Delikatesy Filmowe realizują działania reklamowe, PR-owe i digitalowe.

 

kontact: info@delikatesyfilmowe.pl

 

Maciej Jaśko IDEA FILM

Maciej Jaśko, dawniej reporter, pomysłodawca i twórca programów w TVP i Telewizji Kraków, działając pod szyldem IDEA FILM oferuje usługi w zakresie produkcji reklam, filmów instruktażowych i reklamowych, jest również operatorem kamery i montażystą, dysponującym własnym sprzętem.

 

Kontakt:

e-mail: biuro@ideafilm.pl

 

Mateyski Studio

 

Mateusz Stąsiek i jego firma Mateyski studio oferuje współpracę w zakresie filmowania, fotografii, montażu filmu, color gradingu, edycji dźwięku i obróbki zdjęć.

Mateyski studio działa na planach filmów fabularnych, teledysków, spotów reklamowych, robi reportaże foto/video, aftermovie, backstage, filmy promocyjne, lookbooki, fotografię produktową, czy portretową.

 

Dla Mateyski Studio celem jest dostarczenie materiału wysokiej jakości, dlatego ciągle inwestuje w profesjonalny sprzęt, dba by na każdym etapie produkcja i postprodukcja przebiegała sprawnie. Każdy plan filmowy, każda sesja fotograficzna to odrębna historia, kreatywna burza i indywidualne podejście.

 

Kontakt: mat.stasiek@gmail.com

Pracetwórcze.pl

Dom produkcyjny specjalizujący się w realizacjach do internetu. Spoty reklamowe, filmy do social media, filmy wizerunkowe, animacje 2D i 3D. Na koncie ma też nagrania fabularne, spoty VOD/TV a także sesje fotograficzne. Poza projektami komercyjnymi tworzy własne projekty związane z fotografią dokumentalną i muzyką alternatywną.

Kontakt: info@pracetworcze.pl

Anna Wojtarowicz Akordeonus

Firma Akordeonus Anny Wojtarowicz zajmuje się managementem, wydawnictwem, promocją i marketingiem projektów muzycznych i reprezentuje zespół Motion Trio.

 

Kontakt: annawojtarowicz@akordeonus.com

 

EZZO Media Anna Włodarska

Krakowska firma zajmująca się produkcją i postprodukcją filmów, programów telewizyjnych

 

Kontakt: ezzomedia@gmail.com

 

Artur Michalik SMP

Artur Michalik to operator obrazu filmowego z doświadczeniem pracy przy produkcjach filmowych i serialach. Oprócz zdjęć, w swoim portfolio ma również montaż, reżyserię, produkcję i tworzenie scenariuszy.

 

Kontakt: damian.brzezicki@gmail.com

 

2 Vision Grzegorz Jakubowski

Grzegorz Jakubowski to operator, montażysta i grafik. Tworzy spoty reklamowe i scenografie multimedialne.

 

Kontakt: mail@2vision.pl

 

Krzysztof Dziuba Punkt widzenia

Krzysztof Dziuba, to realizator wideo i montażysta współtworzący studio Punkt widzenia. Punkt Widzenia to profesjonalna agencja zajmująca się kompleksową produkcją materiałów wideo. Siedziba firmy znajduje się w Krakowie, jednak firma realizuje projekty na terenie całej Polski. Oferta Firmy skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucji. Specjalność studia to: spoty reklamowe, filmy instruktażowe i korporacyjne, relacje z eventów, teledyski. Do realizacji filmów studio wykorzystuje profesjonalne kamery z przetwornikiem klasy Super 35 mm. Dzięki czemu możliwa jest realizacja nawet najbardziej skomplikowanych projektów i ujęć. Sprzęt, na którym pracuje agencja, umożliwia realizację filmów w technologii 4K oraz nagrywanie w slow motion.

 

Kontakt: info@punktwidzeniastudio.pl

lg