Image
tch

Złoty chłopak Hollywood nie zwalnia tempa. Tym razem zagra kultowego już Willy’ego Wonkę, w którego w filmie „Charlie i Fabryka Czekolady” wcielił się Johnny Depp. Ostatnio Chalameta można było zobaczyć jako Edgara - syna Edwarda Nożycorękiego, którego to kiedyś zagrał Depp. W życiu nie ma przypadków.

 

Willy Wonka to postać z książki Roalda Dahla, którą znajdą chyba wszyscy. Będzie to trzeci film w historii kina, który będzie się do tej historii odwoływał. Pierwszy projekt to film z 1971 roku, gdzie Willy’ego Wonkę zagrał Gene Wilder, zaś drugi z 2005 roku – Wonką był tam Johnny Depp. Nowy film o Willy’m Wonce będzie opowiadał jego przygody jeszcze przed czasami filmu „Charlie i Fabryka Czekolady”. Podobno będziemy mogli zobaczyć muzyczne wcielenie Chalameta, bo w filmie najprawdopodobniej będzie śpiewał i tańczył. Za reżyserię będzie odpowiadał Paul King („Paddington”, „Paddington 2”), który napisał scenariusz z Simonem Farnabym („Paddington 2”). Zapowiada się, że produkcja filmu zacznie się we wrześniu, zaś premiera filmowa będzie miała miejsce 17 marca 2023 roku.  

 

Timothee Chalamet nie zwalnia tempa. W tym roku zobaczymy go w takich produkcjach jak „Diuna” Denisa Villeneuve’a „The Frech Dispatch” Wesa Andersona i „Don’t Look Up” Adama McKay’a. Czy któraś z tych produkcji skończy się dla Chalameta Oscarem?

 

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com