Image
Natalie Portman

Natalie Portman i Juliane zagrają w najnowszym filmie twórcy „Carol” – Todda Haynesa. Dla Moore i Haynesa „May December” będzie już szóstą współpracą. Scenariusz został napisany przez Samy’ego Burcha. Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku. 

 

Z opisu historii „May December” możemy wnioskować, że będzie to coś na kształt filmu psychologicznego z kobietami w roli głównej, w którym to gatunku Haynes czuje się bardzo dobrze: dwadzieścia lat po tym, jak ich głośny romans ogarnął pojawiał się we wszystkich nagłówkach gazet, Gracie Atherton-Yu i jej o dwadzieścia trzy lata młodszy od niej Joe, przygotowują się do ukończenia liceum przez bliźniaków. Kiedy jednak hollywoodzka aktorka Elizabeth Berry spędza czas z nimi, aby lepiej zrozumieć Gracie, którą ma zagrać w filmie, rodzina zaczyna się rozpadać pod presją zewnętrznego spojrzenia. Joe, który nigdy nie przeanalizował tego, co się wydarzyło w młodości, zaczyna konfrontować się z rzeczywistością życia. Kiedy Elizabeth i Gracie poznają się nawzajem, różnice między nimi zaczynają zanikać. Akcja filmu będzie toczyła się w malowniczym Camden, w stanie Maine. Twórcy obiecują pokazać w filmie eksplorację prawdy i historię o trudnościach lub niemożności pełnego zrozumienia drugiej osoby.

 

To, co tak bardzo przemówiło do mnie w wyjątkowym scenariuszu Samy'ego Burcha, to sposób, w jaki poruszał on potencjalnie niestabilny temat z pewnego rodzaju obserwacyjną cierpliwością, która pozwalała na eksplorację postaci w historii z niezwykłą subtelnością – powiedział Todd Haynes. Data premiery nie jest jeszcze znana.

 

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com, IndieWire.com