Image
xavier dolan

Znany z takich filmów jak „Wyśnione miłości”, „Mama”, czy „Matthias i Maxime” Xavier Dolan wyreżyseruje swój pierwszy serial, w którym także zagra. Serial będzie oparty o sztukę teatralną z 2019 roku.

Kino, które tworzy Dolan jest bardzo intymne i pełne emocji. Zapowiada się, że z serialem stworzonym przez kanadyjskiego reżysera dla Canal + będzie bardzo podobnie. Fabuła pięcioodcinkowego „The Night Logan Woke Up” jest oparta o cieszącą się dużą popularnością, sztukę kanadyjskiego dramaturga, Michela Marca Boucharda, z 2019 roku.

Akcja będzie rozgrywała się we wczesnych latach 90-tych i będzie łączyła w sobie cechy horroru, dramatu z elementami humorystycznymi. Mimi i jej brat Jules przyjaźnią się z Loganem. Dziewczynka marzy o karierze w teatrze, a chłopcy grają w jednej drużynie w baseball i właśnie zwyciężyli w regionalnych mistrzostwach. Myślą o tym, żeby przeprowadzić się razem do Stanów Zjednoczonych. Jednak wszystko się zmienia w październiku 1991 roku, kiedy Logan tuż przed swoimi siedemnastymi urodzinami gwałci czternastoletnią Mimi. Kiedy ta wraca 30 lat później do rodzinnego miasteczka na pogrzeb swojej matki, nie spodziewa się jakie tajemnice z przeszłości ujrzą światło dzienne i że będą początkiem dramatycznych zwrotów akcji.

Francoise Guyonnet, dyrektor zarządzająca, odpowiedzialna za seriale w StudioCanal, o współpracy z Xavierem Dolanem powiedziała: „Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, mogąc współpracować przy pierwszym serialu Xaviera Dolana - jednego z najlepszych współczesnych filmowców na świecie. Xavier Dolan opowiada głęboko ludzkie historie wyjątkowy sposób i potrafi wykreować prawdziwe relacje na ekranie”.

Za scenariusz będzie odpowiedzialny sam Dolan, którego także zobaczymy w serialu. Obsada będzie pokrywała się z tą ze sztuki Boucharda, oprócz niego zagrają więc również: Julie Le Breton, Magalie Lépine-Blondeau, Éric Bruneau, Patrick Hivon i Julianne Côté.

Produkcja miniserialu prawdopodobnie rozpocznie się w marcu 2021 roku, natomiast premiera przewidywana jest na 2022 rok.

Kinga Majchrzak

źródło: IndieWire.com, HollywoodReporter.com