Image
fot. Archiwum Off Camera

Dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA odbyła się w dniach od 29 kwietnia do 8 maja 2016 roku w Krakowie.

W programie festiwalowym znalazło się ponad 100 filmów. Pokazy wyświetlono w pięciu kinach studyjnych: Kino Kijów, Kino Pod Baranami, Krakowskie Centrum Kinowe ARS, Małopolski Ogród Sztuki, Kino Agrafka. W ramach pokazów plenerowych seanse odbywały się w Kinie na Placu Szczepańskim oraz w ogrodzie przy Pawilonie Czapskiego.

Specjalne pokazy filmowe przygotowano dla rodziców z dziećmi, w ramach cyklu „Off Family”. W ciągu 10 dni trwania festiwalu wykorzystano 32 tysiące biletów, a lista zaproszonych gości, związanych z wyświetlanymi filmami, liczyła około 350 osób.

Podczas Netia Off Camera zrealizowano cykl wydarzeń branżowych przeznaczonych dla profesjonalistów w ramach Off Camera Pro Industry, na którą złożyły się panele dyskusyjne, warsztaty i wykłady. Dla producentów przeznaczono inicjatywę „1:1”, w której zagraniczni eksperci poddawali ocenie projekty będące w fazie realizacji.

Centrum festiwalowe powstało w Pałacu pod Baranami, a Centrum Informacji Festiwalowej na Rynku Głównym.

Subtitle
29 kwietnia - 8 maja 2016