Image
fot. Archiwum Off Camera

W programie festiwalowym znalazło się 98 filmów i 58 serialowych odcinków. Pokazy wyświetlono w sześciu kinach: Kino Kijów, Kino Mikro, Krakowskie Centrum Kinowe ARS, Małopolski Ogród Sztuki, Kino Agrafka. W ramach „Dachowania w Krakowie” projekcje zorganizowano na dachach kamienic znajdujących się na ul. Pijarskiej oraz przy alei Juliusza Słowackiego. Seanse odbyły się również na barce w trakcie rejsu po Wiśle do Tyńca.

W drugiej edycji projektu „OFF PLUS CAMERA w Twoim mieście” w jedenastu miastach Małopolski pokazano wybrane tytuły z programu.

Specjalne pokazy filmowe przygotowano dla rodziców z dziećmi, w ramach cyklu „Off Family”. W ciągu 10 dni trwania festiwalu wykorzystano 32 tysiące biletów, a lista zaproszonych gości, związanych z wyświetlanymi filmami, liczyła około 350 osób.

Po raz pierwszy zorganizowano zamknięty projekt dotyczący mody – „Sezon na OFF: SHOWROOM”. Zaprezentowano w nim sześć polskich marek odzieżowych.

Podczas „Festiwalu Off Plus Camera” zrealizowano cykl wydarzeń branżowych przeznaczonych dla profesjonalistów w ramach „Akademii Off Camera Pro Industry”, na którą złożyły się panele dyskusyjne, warsztaty i wykłady. Dla producentów przeznaczono inicjatywę „1:1”, w której zagraniczni eksperci poddawali ocenie projekty będące w fazie realizacji. Centrum festiwalowe powstało w Pałacu pod Baranami, a Centrum Informacji Festiwalowej na Rynku Głównym.

Subtitle
2-11 maja 2014